Post by siinau on Apr 12, 2016 16:29:18 GMT
>> Ravit järjestää Ravitalli Rusko.
>> Yhdeltä omistajalta / tallilta max 4 hevosta / lähtö.
>> Sama hevonen ei voi juosta kuin yhdessä lähdössä.
>> Sama ohjastaja ei voi ajaa kuin yhtä hevosta per lähtö, ohjastajaa ei ole pakko merkitä.
>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella
>> Lähdöissä järjestetään tarvittaessa karsinnat, joista tiettymäärä pääsee mukaan finaaliin.
>> 3-vuotiaat kylmäveriset omiin lähtöihinsä !
Osallistuminen:
Osallistuminen tapahtuu tähän ketjuun muodossa:
ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys --
( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKoLi) 00,0ly -- )
Tai vaihtoehtoisesti sähköpostitse osoitteeseen raivo09@outlook.com otsikolla: villit kevätravit.
Osallistuminen päättyy 19.04.2016, klo. 20.00 jonka jälkeen tulleet osallistumiset hylätään.
Järjestähän osallistujat hitaimmasta nopeimpaan !
Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset - RuskonKevät 2016 ravijunnu. p. 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 100v€.
Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, yli 30,0 aikaiset 4-5v kylmäveriset - RuskonKevät 2016 ravinuorikko. p. 4000v€ - 2800v€ - 2000v€ - 1500v€ - 800v€.
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 27,0 - 29,9 aikaiset kylmäveriset - RuskonKevät 2016 ravimaisteri. p. 6000v€ - 4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 25,0 - 26,9 aikaiset kylmäveriset - RuskonKevät 2016 ravikonkari. p. 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 1000v€.
Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, alle 24,9 aikaiset kylmäveritammat - RuskonKevät 2016 raviprinsessa p. 10 000v€ - 7000v€ - 5000v€ - 3000v€ - 2000v€.
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, alle 24,9 aikaiset kylmäveriorit - RuskonKevät 2016 ravikingi. p. 11 000v€ - 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€.
Lähtö 7. Ryhmäajo 1100m, 3v - 4-vuotiaat a-ponit - RuskonKevät 2016 a-minijunnu. p. 120v€ - 90v€ - 60v€ - 30v€ - 10v€.
Lähtö 8. Ryhmäajo 1100m, 2.35,0 - 2.59,0 aikaiset a-ponitammat - RuskonKevät 2016 mini a-prinsessa. p. 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 20v€.
Lähtö 9. Ryhmäajo 1100m, 2.35,0 - 2.59,0 aikaiset a-poniorit - RuskonKevät 2016 mini a-prinssi. p. 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 20v€.
Lähtö 10. Ryhmäajo 1600m, 3v - 4-vuotiaat b-ponit - RuskonKevät 2016 b-ponijunnu. p. 150v€ - 120v€ - 90v€ - 50v€ - 30v€.
Lähtö 11. Ryhmäajo 1600m, alle 2,10,0 aikaiset b-ponitammat - RuskonKevät 2016 b-ponineito. p. 300v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€.
Lähtö 12. Ryhmäajo 1600m, alle 2,10,0 aikaiset b-poniorit - RuskonKevät 2016 b-ponikunkku. p. 300v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€.
-------
Karsintojen voittosummat tulevat erikseen tuloksien mukana !
--------
Osallistujat / Tulokset:
Lähtö 1.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 4 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 100v€ - 50v€.
Ryhmä 1.
1. 3v o Kekan Jaarli / Reino (Rei) 36,6ke -- 01.37,4ake xx
2. 3v t Snillin Hopeakutri / (SnRa) 37,3a -- 01.37,4ake
3. 3v o Snillin Jopojantteri / Anna (RDT) 34,4ake -- 01.38,2ake
4. 3v t Valtarian Vippaskonsti / olli (Ruko) 35,7 -- 01.40,2ake
5. 3v t Purnin Arpaonni / Laura (RDT) 34,5ake -- 01.40,3ake x
6. 3v o O.R. Haloilmiö / (Blvd) 38,3ake -- 01.40,4ake x
7. 3v t Kipinä / Kaapro (Rei) 36,4ke -- 01.40,5ake
8. 3v t AH Pikku-Halla / (ARO) ilm kl - 01.40,6ake
Ryhmä 2.
1. 3v o Ruskon Riiviö / (PoRa) 41,3ke – 01.37,5ake
2. 3v o K.R. Jokkuri / E Holkko (Team Karsikko) 40,0ke -- 01.38,1ake
3. 3v t O.R. Lumetonna / (Blvd) 43,5ake -- 01.39,1ake
4. 3v t Ruskon Virella / Ilmari (RRT) ilm kl. -- 01.39,2ake
5. 3v o Iki-Vääpeli / T Haavisto (Team Karsikko) 39,6ke -- 01.39,4ake
6. 3v o O.R. Pokertuli / (Blvd) 40,3ly -- 01.39,4ake xx
7. 3v o Lyckans ost Fritjof / elias (RuKo) 36,2 -- 01.40,1ake
8. 3v t Savun Justiina / (SnRa) 37,5 -- 01.40,2ake
9. 3v t Kruunatar W.E.I. / Spookiness (RDT) 36,3ake -- 01.40,3ake
Ryhmä 3.
1. 3v o O.R. Hallalla / (Blvd) 39,3ly -- 01.36,2ake
2. 3v t Kuolon Mielenhäiriö / Strife (KLP) 42,2ke (kl) -- 01.36,3ake
3. 3v t Snillin Harmonia / Paulis (Rei) 37,4ke -- 01.36,3ake
4. 3v t O.R. Seireeni / (PoRa) 38,9ke -- 01.36,4ake
5. 3v t Snillin Herttainen / (SnRa) 37,6 -- 01.37,5ake
6. 3v t AH Salamatar / (ARO) ilm kl - 01.38,5ake x
7. 3v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 45,7ke – 01.38,6ake
8. 3v t Repolan Auriina / Sulo (RRT) 36,3 -- 01.39,2ake x
9. 3v t Hiluvitka / make (RuKo) 37,0 -- 01.39,4ake
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 ravijunnu. p. 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 100v€.
1.3v o K.R. Jokkuri / E Holkko (Team Karsikko) 40,0ke -- 01.36,1ake x
2. 3v o Ruskon Riiviö / (PoRa) 41,3ke – 01.36,1ake
3. 3v t Snillin Harmonia / Paulis (Rei) 37,4ke -- 01.36,4ake
4. 3v t O.R. Seireeni / (PoRa) 38,9ke -- 01.37,2ake xx
5. 3v t O.R. Lumetonna / (Blvd) 43,5ake -- 01.37,3ake
6. 3v t Ruskon Virella / Ilmari (RRT) ilm kl. -- 01.37,4ake
7. 3v o O.R. Hallalla / (Blvd) 39,3ly -- 01.37,5ake
8. 3v o Kekan Jaarli / Reino (Rei) 36,6ke -- 01.37,5ake
9. 3v t Valtarian Vippaskonsti / olli (Ruko) 35,7 -- 01.38,5ake
10. 3v t Kuolon Mielenhäiriö / Strife (KLP) 42,2ke (kl) -- 01.38,5ake
11. 3v o Snillin Jopojantteri / Anna (RDT) 34,4ake -- 01.39,3ake
12. 3v t Snillin Hopeakutri / (SnRa) 37,3a -- 01.39,5ake
---
Lähtö 2.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 4 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 100v€.
Ryhmä 1.
1. 5v o Kullantakoja / (ARO) 31,1 - 01.32,1ake x
2. 4v o Repolan Viktori / mikko (RuKo) 31,0 -- 01.32,2ake
3. 4v o Valtarian Winsentti / Upi (GWT) 31,2ake -- 01.32,2ake
4. 4v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.34,4 -- 01.32,4ake x
5. 4v o Vilmerin Ralli / Disa (KaRa) 34,3ake -- 01.32,4ake xx
6. 4v t Snillin Helmiäinen / (SnRa) 31,4a -- 01.33,3ake
7. 4v t Kekan Vedenneito / Olivia (Rei) 35,3ke -- 01.34,2ake
8. 4v o Wompatti / Urmas (Team Ninitra) 34,2a -- 01.34,2ake
9. 4v o Savun Velmeri / Eino (Rei) 32,2ke -- 01.34,5ake
10. 5v t Savun Vinkeä / Flik (KLP) 30,4ly -- 01.34,6ake
11. 5v t Savun Valkea / (ARO) 30,3a - 01.35,3ake
Ryhmä 2.
1. 4v t Ruskon Jovanda / joni (RuKo) 33,5ake -- 01.34,2ake
2. 5v o Valtarian Humare / (SnRa) 36,6a -- 01.34,3ake xx
3. 4v o O.R. Haaveuni / (Blvd) 31,3ake -- 01.34,3ake
4. 4v o Elohopea W.E.I. / Jenna (VTRS) 39,3ake -- 01.35,1ake
5. 4v o Kuolon Ajan Muistelo / Strife (KLP) 36,5ake -- 01.35,2ake x
6. 4v t Carmantti / E Holkko (Team Karsikko) 38,2ke -- 01.35,6ake
7. 4v t. K.R. Salarakkaan Kosto / S. Solja (KiRi) 01.34,4 -- 01.37,1ake
8. 4v t Kuolon Lounatuuli / Mino (KLP) 37,4ake -- 01.37,2ake
9. 4v o Ruskon Urho / siina (RuKo) 32,0 -- 01.37,6ake
Hylätty
5v o Aavekuu / (ARO) 31,4a - - hll
Ryhmä 3.
1. 4v o Boheemi / Hedda (Team Ninitra) 34,3a -- 01.33,3ake x
2. 4v o O.R. Tulihalla / (Blvd) 30,1ke -- 01.33,4ake
3. 4v o Ruskon Lumikko / Tikka (Rei) 33,3ake -- 01.33,4ake
4. 4v o Snillin Jykevä / Kaisa (BUG) 35,1 -- 01.33,5ake
5. 4v t O.R. Myyttidonna / (Blvd) 32,5ake -- 01.34,2ake
6. 5v t Guen Armoton Lotta / Taija (ILY) 31,4a -- 01.34,5ake
7. 4v o Rongoteus / Tinu (BUG) 34,6 -- 01.35,1ake
8. 4v o Kuolon Surullisuus / Flik (KLP) 36,4ake -- 01.35,3ake
9. 4v o AH Kronos / (ARO) 32,7a - 01.36,3ake
Hylätty
4v o O.R. Salama / (Blvd) 32,4ake -- - k
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 ravinuorikko. p. 4000v€ - 2800v€ - 2000v€ - 1500v€ - 800v€.
1. 4v t Ruskon Jovanda / joni (RuKo) 33,5ake -- 01.30,2ake x
2. 4v o O.R. Haaveuni / (Blvd) 31,3ake -- 01.30,2ake
3. 5v o Valtarian Humare / (SnRa) 36,6a -- 01.30,2ake
4. 4v o Ruskon Lumikko / Tikka (Rei) 33,3ake -- 01.31,2ake
5. 4v o O.R. Tulihalla / (Blvd) 30,1ke -- 01.31,4ake
6. 4v o Valtarian Winsentti / Upi (GWT) 31,2ake -- 01.31,4ake
7. 4v o Snillin Jykevä / Kaisa (BUG) 35,1 -- 01.31,4ake
8. 5v o Kullantakoja / (ARO) 31,1 - 01.31,5ake
9. 4v o Boheemi / Hedda (Team Ninitra) 34,3a -- 01.32,2ake
10. 4v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.34,4 -- 01.33,1ake
11. 4v o Repolan Viktori / mikko (RuKo) 31,0 -- 01.33,6ake
Hylätty
4v o Elohopea W.E.I. / Jenna (VTRS) 39,3ake -- - hyl
---
Lähtö 3.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 4 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 2500v€ - 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
Ryhmä 1.
1. 5v t Repolan Vilmari / Jouko (RRT) 27,3 -- 01.28,2ake
2. 4v o Radikaali Mielipaha / Katja (RDT) 28,5ake -- 01.28,6ake
3. 6v t Purnin Rakkaustarina / (PoRa) 27,3ake – 01.29,2ake
4. 6v t Pompeji Senja / (PoRa) 27,4ake – 01.29,4ake x
5. 6v t Pompeji Apila / (PoRa) 27,5ake – 01.29,5ake
6. 5v o O.R. Salomnia / (Blvd) 29,2ake -- 01.29,6ake
7. 5v t Snillin Hallamarja / pekka (RuKo) 29,6a -- 01.30,1ake
8. 5v t Kuolon Haikeus / Strife (KLP) 28,4ke -- 01.30,5ake
9. 5v t Iki-Fiina / (ARO) 29,2a - 01.31,3ake xx
10. 5v t O.R. Timantti / (Blvd) 29,5ake -- 01.31,3ake xx
11. 9v t AH Jesperiina / (ARO) 27,0 - 01.31,5ake
Hylätty
5v t Savun Raivotar / paula (RuKo) 29,0a -- - hll
Ryhmä 2.
1. 5v o Dominik / Seppo (RRT) 28,4 -- 01.28,4ake x
2. 5v t Kekan Vinha / James (Rei) 29,5ake -- 01.28,4ake x
3. 6v t Taika-Hely / Disa (KaRa) 29,6ake -- 01.28,4ake
4. 9v o AH Halla-Hukka / Rhoni (KLP) 27,3 -- 01.29,4ake
5. 7v t AH Härskarinna / (ARO) 27,2 - 01.29,4ake
6. 5v t Liian Hopee / (ARO) 29,2a - 01.29,4ake
7. 12v t Yöjuoksu / (SnRa) 27,7a -- 01.29,5ake x
8. 4v o Fini Kokoro / (SnRa) 28,5a -- 01.30,5ake xx
9. 7v t Energialataus / Kerttu (ILY) 27,4 -- 01.30,5ake xx
10. 5v o Snillin Erämies / (SnRa) 28,1a -- 01.31,2ake
11. 5v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 29,9 -- 01.31,3ake
12. 4v t Tutuparma / E Holkko (Team Karsikko) 28,5ake -- 01.31,6ake x
Ryhmä 3.
1. 5v o Savun Nokikolari / Ilpo (Rei) 28,4ke -- 01.29,2ake
2. 6v o Kuolon Seili / Mikko (RRT) 27,6a -- 01.29,3ake
3. 5v t Kirman Prinsessa / Mino (KLP) 29,6ake -- 01.29,4ake
4. 5v o Savun Kelmi / Kaari (Rei) 29,7ke -- 01.29,5ake x
5. 5v o Milkkivei / Ruusa (Rei) 28,7ake -- 01.29,6ake
6. 6v o Valtarian Pikkujuttu / (PoRa) 27,4aly – 01.30,4ake xx
7. 7v o Korkeajännite / Ville (ILY) 27,5 -- 01.31,3ake
8. 7v o Hallava I.F. / Helmi (ILY) 28,3a -- 01.32,1ake xx
9. 5v t O.R. Luminanssi / (Blvd) 29,4ake -- 01.32,3ake
10. 6v t O.R. Zirkoni / (Blvd) 27,2ake -- 01.32,5ake
11. 6v o Magneettikenttä / Paavo (ILY) 27,4 -- 01.32,5ake
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 ravimaisteri. p. 6000v€ - 4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.
1. 5v o Dominik / Seppo (RRT) 28,4 -- 01.26,2ake xx
2. 4v o Radikaali Mielipaha / Katja (RDT) 28,5ake -- 01.26,3ake
3. 5v t Repolan Vilmari / Jouko (RRT) 27,3 -- 01.26,3ake
4. 6v t Purnin Rakkaustarina / (PoRa) 27,3ake – 01.26,4ake
5. 5v t Kirman Prinsessa / Mino (KLP) 29,6ake -- 01.26,4ake
6. 5v o Savun Nokikolari / Ilpo (Rei) 28,4ke -- 01.27,6ake x
7. 5v o Savun Kelmi / Kaari (Rei) 29,7ke -- 01.28,2ake
8. 6v o Kuolon Seili / Mikko (RRT) 27,6a -- 01.28,5ake
9. 6v t Taika-Hely / Disa (KaRa) 29,6ake -- 01.29,3ake
10. 9v o AH Halla-Hukka / Rhoni (KLP) 27,3 -- 01.29,5ake
11. 5v t Kekan Vinha / James (Rei) 29,5ake -- 01.29,5ake x
12. 6v t Pompeji Senja / (PoRa) 27,4ake – 01.29,6ake
---
Lähtö 4.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 4 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 2500v€ - 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
Ryhmä 1.
1. 8v o AH Tulileikki / Strife (KLP) 26,7a -- 01.25,4ake x
2. 6v o Raivokääpä / Noora (RDT) 26,1ly -- 01.25,4ake
3. 12v o Valakee / (SnRa) 26,9a -- 01.25,5ake
4. 6v t Purnin Tosituuri / Edgar (Team Ninitra) 26,2a -- 01.26,2ake
5. 9v o Kampraatti P / (PoRa) 26,6ake – 01.26,3ake
6. 6v o Valtarian Patrik / Pertti (RRT) 26,0a -- 01.26,6ake
7. 8v t Purnin Smaragdi / Lennart (Team Ninitra) 25,4a -- 01.27,5ake
8. 11v o Paradoksi B / Tinka (Rei) 26,7ake -- 01.27,6ake x
9. 10v o Valtarian Zeta / tommi (ARO) 25,5a - 01.28,2ake
10. 5v o. Ruskon Rymy-Reima / B. Melker (KiRi) 01.26,5 -- 01.28,4ake
11. 8v o Boheemi I.F. / (PoRa) 25,5ake – 01.28,5ake
12. 8v t Savun Kimallus / Liinukka (Rei) 26,0aly -- 01.28,6ake x
Ryhmä 2.
1. 7v o AH Koukku / Kari (RRT) 26,0a -- 01.25,3ake
2. 9v o AH Kelmi / Jasmin (PII) 26,1 -- 01.25,3ake xx
3. 7v o O.R. Diktaattori / (Blvd) 26,8ake -- 01.25,4ake
4. 6v o O.R. Ukkonen / (Blvd) 25,0ly -- 01.26,1ake
5. 5v t Ingermarie Snilli / riikka (RuKo) 26,2ly -- 01.26,2ake
6. 6v t Savun Tähtivälke / Ilari (RRT) 25,8a -- 01.27,5ake x
7. 6v t O.R. Hallatar / (Blvd) 25,3ake -- 01.28,2ake x
8. 7v t Kuolon Surumieli / Flik (KLP) 26,5ly -- 01.28,2ake xx
9. 6v o O.R. Virtuoosi / (Blvd) 25,2ly -- 01.28,3ake
10. 7v t AH Villikiri / (ARO) 26,6a - 01.28,4ake x
11. 10v t Tanssin Illusio / (PoRa) 26,1ake – 01.28,6ake
12. 9v t O.R. Serahvinna / (ARO) 26,0a - 01.28,6ake
Ryhmä 3.
1. 6v t Purnin Viilinki / Maksim (Team Ninitra) 26,4a -- 01.25,2ake
2. 6v o Snillin Ryökäle / (SnRa) 26,5 -- 01.25,2ake
3. 6v t Repolan Riite / Cati (Rei) 26,7ake -- 01.25,3ake
4. 9v o Espresso W.E.I. / Disa (KaRa) 25,3ake -- 01.25,4ake
5. 6v t Purnin Hologrammi / Bertel (Team Ninitra) 26,5a -- 01.25,6ake
6. 8v t Purnin Esteri / Aslak (RRT) 26,0a -- 01.26,2ake
7. 7v o AH Harhauttaja / (ARO) 25,9a - 01.26,4ake x
8. 6v o. K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 26,1 -- 01.26,5ake
9. 7v t Snillin Haltiatanssi / (SnRa) 26,4a -- 01.27,2ake
10. 6v o Vasken Tuiske / A-P. (Rei) 25,6aly -- 01.27,6ake
11. 6v t Pompeji Villi-Monsteriina / Emmi (RDT) 26,1ly -- 01.28,5ake xx
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 ravikonkari. p. 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 1000v€.[/u]
1. 6v o Raivokääpä / Noora (RDT) 26,1ly -- 01.25,3ake
2. 6v o Snillin Ryökäle / (SnRa) 26,5 -- 01.25,4ake
3. 8v o AH Tulileikki / Strife (KLP) 26,7a -- 01.25,4ake
4. 9v o Espresso W.E.I. / Disa (KaRa) 25,3ake -- 01.25,5ake xx
5. 6v t Repolan Riite / Cati (Rei) 26,7ake -- 01.25,6ake
6. 9v o AH Kelmi / Jasmin (PII) 26,1 -- 01.26,3ake
7. 7v o AH Koukku / Kari (RRT) 26,0a -- 01.28,2ake
8. 7v o O.R. Diktaattori / (Blvd) 26,8ake -- 01.28,2ake
9. 12v o Valakee / (SnRa) 26,9a -- 01.28,2ake xx
10. 6v o O.R. Ukkonen / (Blvd) 25,0ly -- 01.28,3ake
11. 6v t Purnin Viilinki / Maksim (Team Ninitra) 26,4a -- 01.28,5ake
Hylätty
6v t Purnin Tosituuri / Edgar (Team Ninitra) 26,2a -- - hll
---
Lähtö 5.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 4 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 3000v€ - 2500v€ - 2000v€ - 1500v€ - 1000v€.
Ryhmä 1.
1. 13v t Välähdyksen Jasmiini / Mii (KLP) 22,4ly -- 01.23,2ake
2. 9v t Purnin Vapukas / Bertel (Team Ninitra) 23,4a -- 01.23,5ake
3. 11v t Pompeji Alma / Leopold (Team Ninitra) 22,0a -- 01.24,3ake xx
4. 9v t AH Kujetar / Kasimir (Rei) 24,7aly -- 01.25,2ake
5. 13v t AH Villitär / simo (ARO) 21,8a - 01.25,3ake
6. 7v t Kriden Caravaanari / Risto (Rei) 23,3aly -- 01.25,3ake
7. 9v t Kamilla W.E.I. / (SnRa) 21,8a -- 01.25,5ake x
8. 6v t Ruskoliljan Sadehelmi / hanne (RuKo) 24,4ake -- 01.25,6ake
9. 9v t Scandic Naminami / Scandic A (HCT) 23,4ke -- 01.26,2ake x
10. 7v t Mysteeri-Senni / Jasmin (PII) 21,6 -- 01.26,3ake
11. 12v t Hahtuva / (SnRa) 21,3a -- 01.26,4ake
Ryhmä 2.
1. 6v t Haaveilija Mimmi / Pia (PII) 23,3 -- 01.23,3ake x
2. 8v t O.R. Varjodonna / (Blvd) 20,5aly -- 01.23,6ake x
3. 11v t Vauhdin Pimu / Disa (KaRa) 24,1ke -- 01.24,1ake
4. 9v t Valtarian Aikamatka / Mino (KLP) 23,1aly -- 01.24,3ake
5. 9v t Kekan Eksovauhti / Eliza (Rei) 22,1aly -- 01.24,4ake
6. 10v t O.R. Lakunappi / (ARO) 23,9a - 01.24,4ake xx
7. 8v t O.R. Tornado / (Blvd) 24,8ake -- 01.24,4ake
8. 9v t Scandic Karamelli / Scandic B (HCT) 22,3ke -- 01.24,5ake
9. 9v t Hiskin Parma / E Holkko (Team Karsikko) 21,4ly -- 01.25,3ake
10. 13v t AH Höstlik / assi (ARO) 23,2a - 01.26,5ake
11. 7v t O.R. Vihurinna / (Blvd) 22,4ake -- 01.26,5ake
Ryhmä 3.
1. 8v t A.K. Aaria / (SnRa) 23,0a -- 01.23,3ake
2. 9v t Scandic Prunella / Scandic C (HCT) 21,4ke -- 01.23,6ake
3. 6v t Ruskoliljan Vanilja / jokke (RuKo) 23,5ake -- 01.23,6ake
4. 8v t Pimeyden Morsian / Spookiness (RDT) 23,2ake -- 01.24,1ake xx
5. 11v t Gittan Kaja / (SnRa) 20,8a -- 01.24,5ake x
6. 9v t Sädehtivä P / (PoRa) 23,1ake – 01.26,1ake x
7. 8v t AH Inkivääri / (ARO) 24,9a - 01.26,2ake
8. 6v t O.R. Tuletonna / (Blvd) 23,3ake -- 01.26,3ake
9. 12v t Pompeji Ariel / (PoRa) 23,5ake – 01.26,5ake
Hylätty
8v t Snillin Astrid / Aaro (RRT) 22,8a -- - hll
8v t AH Chili / Einari (Rei) 22,1a -- - hpl
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 raviprinsessa p. 10 000v€ - 7000v€ - 5000v€ - 3000v€ - 2000v€.
1. 9v t Purnin Vapukas / Bertel (Team Ninitra) 23,4a -- 01.22,3ake xx
2. 8v t A.K. Aaria / (SnRa) 23,0a -- 01.22,4ake x
3. 9v t Scandic Prunella / Scandic C (HCT) 21,4ke -- 01.22,5ake
4. 11v t Vauhdin Pimu / Disa (KaRa) 24,1ke -- 01.22,5ake x
5. 11v t Pompeji Alma / Leopold (Team Ninitra) 22,0a -- 01.22,6ake
6. 6v t Ruskoliljan Vanilja / jokke (RuKo) 23,5ake -- 01.22,7ake
7. 8v t O.R. Varjodonna / (Blvd) 20,5aly -- 01.23,3ake
8. 6v t Haaveilija Mimmi / Pia (PII) 23,3 -- 01.24,6ake
9. 8v t Pimeyden Morsian / Spookiness (RDT) 23,2ake -- 01.25,1ake
10. 9v t AH Kujetar / Kasimir (Rei) 24,7aly -- 01.25,2ake xx
11. 13v t Välähdyksen Jasmiini / Mii (KLP) 22,4ly -- 01.25,2ake
Hylätty
9v t Valtarian Aikamatka / Mino (KLP) 23,1aly -- - hll
---
Lähtö 6.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 4 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 3500v€ - 3000v€ - 2500v€ - 2000v€ - 1500v€.
Ryhmä 1.
1. 10v o Mielenpahoitin / Spookiness (RDT) 21,3aly -- 01.22,3ake
2. 9v o Vikalle / Patrik (Rei) 22,8ake -- 01.22,5ake
3. 7v o O.R. Hypnoosi / (Blvd) 23,4aly -- 01.22,5ake
4. 11v o Savun Cultavauhti / Eino (Rei) 21,2a -- 01.22,5ake x
5. 11v o Villi-Olli P / (PoRa) 23,5ly – 01.23,2ake x
6. 11v o Kekan Kipinä / (SnRa) 21,0a -- 01.23,4ake
7. 10v o Valtarian Ryöväri / simo (RuKo) 22,0a -- 01.23,6ake
8. 9v o Scandic Miljoona Poika / Scandic B (HCT) 21,2ke -- 01.24,1ake
9. 9v o Scandic Lennokas Ville / Scandic A (HCT) 21,3aly -- 01.25,1ake xx
10. 10v o AH Rommi / Ria (Rei) 23,3aly -- 01.25,4ake x
Ryhmä 2.
1. 10v o EP Viljari / (SnRa) 21,0a -- 01.22,2ake
2. 7v o Savun Aavekuva / Navi (Rei) 23,2ake -- 01.22,3ake
3. 14v o AH Cherokee / mikko (ARO) 22,9a - 01.23,1ake x
4. 9v o O.R. Hysteria / (Blvd) 20,2aly -- 01.23,3ake x
5. 10v o AH Leimu / jonttu (ARO) 22,8a - 01.24,2ake
6. 11v o AH Tulimyrsky / ooke (ARO) 23,1a - 01.24,4ake
7. 13v o AH Harhautus / olli (ARO) 21,9a - 01.24,4ake
8. 10v o Hymyn Tähti / (PoRa) 23,9aly – 01.24,5ake
Hylätty
14v o Snillin Yökiitäjä / (SnRa) 20,8a -- - hpl
Ryhmä 3.
1. 7v o O.R. Hallusinaatio / (Blvd) 24,2aly -- 01.22,1ake
2. 6v o O.R. Sisu / (Blvd) 23,9ake -- 01.22,3ake
3. 8v o Pika-Ristikko / kaarlo (RuKo) 21,3a -- 01.22,6ake x
4. 7v o Ruskon Ritari / Taavi (RRT) 23,7a -- 01.23,4ake
5. 10v o. Uneton / A. Renkonen (KiRi) 01.21,2 -- 01.24,3ake x
6. 12v o Egovei / Kaj (Team Ninitra) 22,7a -- 01.24,5ake xx
7. 7v o Snillin Bamse / (SnRa) 22,0a -- 01.25,1ake xx
8. 11v o Pikku-Ilari / Disa (KaRa) 22,3ake -- 01.25,5ake
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 ravikingi. p. 11 000v€ - 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€.[/u]
1. 8v o Pika-Ristikko / kaarlo (RuKo) 21,3a -- 01.20,1ake
2. 10v o Mielenpahoitin / Spookiness (RDT) 21,3aly -- 01.20,4ake
3. 7v o Ruskon Ritari / Taavi (RRT) 23,7a -- 01.20,4ake
4. 10v o EP Viljari / (SnRa) 21,0a -- 01.20,4ake
5. 7v o O.R. Hallusinaatio / (Blvd) 24,2aly -- 01.20,4ake x
6. 11v o Savun Cultavauhti / Eino (Rei) 21,2a -- 01.21,3ake
7. 9v o O.R. Hysteria / (Blvd) 20,2aly -- 01.21,6ake
8. 7v o O.R. Hypnoosi / (Blvd) 23,4aly -- 01.22,2ake
9. 6v o O.R. Sisu / (Blvd) 23,9ake -- 01.22,5ake x
10. 14v o AH Cherokee / mikko (ARO) 22,9a - 01.23,1ake
11. 9v o Vikalle / Patrik (Rei) 22,8ake -- 01.23,1ake
12. 7v o Savun Aavekuva / Navi (Rei) 23,2ake -- 01.23,3ake x
---
Lähtö 7.
Finaali suoraan, lähdössä 12/12, p. 120v€ - 90v€ - 60v€ - 30v€ - 10v€.
1. 4v o Toy's Gullgosse / (SnRa) 3.05,6 -- 03.15,2aly
2. 3v t Toy's Phillippa / (SnRa) 3.21,0 -- 03.15,2aly x
3. 4v o Zorin Bond / (Blvd) 3.04,6ly -- 03.15,3aly
4. 3v t Rock Indica Duán / janna (RuKo) 03.21,1aly -- 03.15,5aly
5. 4v o Renard Bond / (Blvd) 3.00,3ly -- 03.15,5aly
6. 4v o Maestro Go / Jasu (Rei) 3.05,0 -- 03.16,3aly
7. 4v t Mairea Marenki / Riku (Rei) 3.05,8 -- 03.17,2aly
8. 4v t Radical Redberry / Spookiness (RDT) 2.57,5ly -- 03.17,6aly xx
9. 3v t Solitaire Bond / (Blvd) 3.27,3ly -- 03.18,1aly
10. 3v o Toy's Hemming / (SnRa) 3.18,3 -- 03.18,3aly
11. 3v t Bonita Bond / (Blvd) 3.25,5aly -- 03.18,4aly
Hylätty
4v o Toy's Franklin / (SnRa) 2.57,5a -- - hpl
---
Lähtö 8.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 6 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 60v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€ - 5v€.
Ryhmä 1.
1. 7v t Missy Maleficent Dei / Jinna (Rei) 2.38,2a -- 02.40,3aly
2. 6v t Havsfru / Benjamin (Rei) 2.40,0a -- 02.40,5aly
3. 5v t Narrilaivan Hoofbeat / Jose (Rei) 2.55,1 -- 02.40,6aly x
4. 5v t Yggsdrasil Lofn / riina (RuKo) 2.56,3ly -- 02.41,3aly
5. 7v t Ronja Ulrika / Viina (Rei) 2.39,2a -- 02.41,6aly x
6. 9v t SilverFin Bond / (Blvd) 2.43,3ly -- 02.42,4aly
7. 5v t Toy's KisKis / (SnRa) 2.52,4a -- 02.43,3aly
Ryhmä 2.
1. 8v t Narrilaivan Elise / Anna (RDT) 2.47,5ly -- 02.41,1aly
2. 9v t Moneypenny Bond / (Blvd) 2.45,2aly -- 02.41,4aly
3. 6v t Toy's Jeanetta / (SnRa) 2.39,7a -- 02.41,6aly
4. 6v t Radical Roulette / Liisa (RRT) 02.40,3aly -- 02.42,5aly
5. 5v t Beretta Bond / (Blvd) 2.47,4ly -- 02.43,3aly
6. 9v t Aken Bowmore / (ARO) 2.50,3 - 02.44,2aly x
7. 9v t Aken Kilbeggan / (ARO) 2.37,1a - 02.44,5aly
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 mini a-prinsessa. p. 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 20v€.[/u]
1. 7v t Missy Maleficent Dei / Jinna (Rei) 2.38,2a -- 02.40,3aly x
2. 9v t Moneypenny Bond / (Blvd) 2.45,2aly -- 02.40,4aly x
3. 6v t Havsfru / Benjamin (Rei) 2.40,0a -- 02.40,6aly
4. 9v t SilverFin Bond / (Blvd) 2.43,3ly -- 02.41,3aly
5. 6v t Toy's Jeanetta / (SnRa) 2.39,7a -- 02.41,5aly xx
6. 7v t Ronja Ulrika / Viina (Rei) 2.39,2a -- 02.42,1aly
7. 6v t Radical Roulette / Liisa (RRT) 02.40,3aly -- 02.42,2aly xx
8. 9v t Aken Bowmore / (ARO) 2.50,3 - 02.42,6aly
9. 8v t Narrilaivan Elise / Anna (RDT) 2.47,5ly -- 02.43,3aly
10. 5v t Yggsdrasil Lofn / riina (RuKo) 2.56,3ly -- 02.43,5aly
11. 5v t Beretta Bond / (Blvd) 2.47,4ly -- 02.43,5aly
Hylätty
5v t Narrilaivan Hoofbeat / Jose (Rei) 2.55,1 -- - hll
---
Lähtö 9.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 6 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 60v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€ - 5v€.
Ryhmä 1.
1. 6v o Smooth Criminal RC / Noora (RDT) 2.35,1aly -- 02.44,2aly
2. 9v o Aken Dalmore / (ARO) 2.41,1a - 02.44,4aly xx
3. 5v o Quantum Bond / (Blvd) 2.47,2ly -- 02.44,5aly xx
4. 6v o Oasis v. Dark / (Blvd) 2.48,4aly -- 02.46,2aly
5. 6v o Toy's Värne / (SnRa) 2.49,9a -- 02.46,2aly xx
6. 5v o Alchemist Go / Pertti (Rei) 2.44,8a -- 02.47,2aly xx
Hylätty
5v o Fool's Cookie Crumble / Rachel (Rei) 2.45,4 -- - hml
Ryhmä 2.
1. 5v o North Hemp / (SnRa) 2.39,3a -- 02.42,1aly
2. 5v o Rásmus Swe / elias (RuKo) 2.50,2ly -- 02.42,2aly
3. 4v o Dr. No Bond / (Blvd) 2.57,4ly -- 02.42,4aly
4. 6v o Vincent Go / Henni (RRT) 02.41,0aly -- 02.43,1aly xx
5. 4v o Bollinger Bond / (Blvd) 2.58,7aly -- 02.43,4aly x
6. 9v o Aken Kilkerran / (ARO) 2.41,5a - 02.44,2aly
7. 5v o Narrilaivan Metsänpeikko / (ARO) 2.49,5a - 02.45,3aly
8. 6v o Toy's Mårten / (SnRa) 2.38,9a -- 02.45,3aly
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 mini a-prinssi. p. 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 20v€.[/u]
1. 4v o Dr. No Bond / (Blvd) 2.57,4ly -- 02.38,1aly
2. 4v o Bollinger Bond / (Blvd) 2.58,7aly -- 02.38,2aly x
3. 5v o Rásmus Swe / elias (RuKo) 2.50,2ly -- 02.38,4aly x
4. 6v o Toy's Värne / (SnRa) 2.49,9a -- 02.39,5aly
5. 9v o Aken Dalmore / (ARO) 2.41,1a - 02.40,4aly
6. 6v o Smooth Criminal RC / Noora (RDT) 2.35,1aly -- 02.40,4aly
7. 5v o Quantum Bond / (Blvd) 2.47,2ly -- 02.41,1aly
8. 5v o Alchemist Go / Pertti (Rei) 2.44,8a -- 02.41,1aly
9. 6v o Vincent Go / Henni (RRT) 02.41,0aly -- 02.41,2aly
10. 6v o Oasis v. Dark / (Blvd) 2.48,4aly -- 02.41,3aly
11. 9v o Aken Kilkerran / (ARO) 2.41,5a - 02.41,5aly x
Hylätty
5v o North Hemp / (SnRa) 2.39,3a -- - hml
---
Lähtö 10.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 6 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 60v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€ - 5v€.
Ryhmä 1.
1. 4v o Aken Agmundr / (ARO) 2.23,6 - 02.18,1aly
2. 4v o Luxter Go / mikko (RuKo) 02.23,2aly -- 02.18,2aly
3. 4v o Hevioso RC / Spookiness (RDT) 2.17,6ly -- 02.18,3aly
4. 4v o Jaguar Go / (SnRa) 2.16,6 -- 02.19,1aly
5. 4v t Toy's Duva / (SnRa) 2.20,3a -- 02.19,6aly
6. 4v o Jerome NRL / Tommi (Rei) 2.12,3ly -- 02.20,3aly
7. 4v t Crescendo's Effektiv / Riina (Rei) 2.18,3a -- 02.20,5aly xx
Hylätty
4v o Toy's Svennar / (SnRa) 2.15,7a -- - hpl
3v o Danne BUG / Tinu (BUG) 02.27,3ly x -- - hml
Ryhmä 2.
1. 4v o Kappvändaré / elias (RuKo) 2.17,6ly -- 02.18,2aly x
2. 4v o Cresendon Baldur / Dan (Rei) 2.18,0a -- 02.18,2aly x
3. 4v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 2.12,4 -- 02.18,4aly
4. 4v t Airin Go / Leea (Rei) 2.14,4a -- 02.18,4aly
5. 3v o Bondin Melchior / (Blvd) 2.25,4ly -- 02.18,5aly
6. 4v t Linan Mona / (Blvd) 2.11,5ly -- 02.19,2aly
Hylätty
3v t Petronella BUG / Kaisa (BUG) 2.25,4ly - - hml
4v t Hvitlųgn / (Blvd) 2.14,5ly -- - hml
3v o Sonyan Salmiak / (Blvd) 2.28,4ly -- - k
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 b-ponijunnu. p. 150v€ - 120v€ - 90v€ - 50v€ - 30v€.[/u]
1. 4v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 2.12,4 -- 02.18,2aly
2. 4v o Aken Agmundr / (ARO) 2.23,6 - 02.18,5aly
3. 4v o Kappvändaré / elias (RuKo) 2.17,6ly -- 02.20,4aly
4. 4v o Jerome NRL / Tommi (Rei) 2.12,3ly -- 02.20,4aly x
5. 4v o Luxter Go / mikko (RuKo) 02.23,2aly -- 02.21,1aly x
6. 4v o Cresendon Baldur / Dan (Rei) 2.18,0a -- 02.21,2aly xx
7. 4v t Toy's Duva / (SnRa) 2.20,3a -- 02.21,2aly
8. 4v o Jaguar Go / (SnRa) 2.16,6 -- 02.21,2aly
9. 4v o Hevioso RC / Spookiness (RDT) 2.17,6ly -- 02.21,2aly
10. 4v t Airin Go / Leea (Rei) 2.14,4a -- 02.21,2aly x
11. 3v o Bondin Melchior / (Blvd) 2.25,4ly -- 02.21,5aly
Hylätty
4v t Linan Mona / (Blvd) 2.11,5ly -- - k
---
Lähtö 11.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 6 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 60v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€ - 5v€.
Ryhmä 1.
1. 11v t Bella Ciao / Spookiness (RDT) 1.45,2aly -- 01.50,2aly x
2. 8v t Kleencea Duán / Strife (KLP) 01.57,2ly -- 01.50,3aly
3. 6v t Bellatrix RC / Laura (RDT) 2.04,4aly -- 01.51,3aly
4. 8v t Furigers Løftet / (SnRa) 43,9a -- 01.51,5aly x
5. 7v t Bessie NRL / Iisa (Rei) 1.53,0a -- 01.53,1aly
6. 12v t SB Tove / (SnRa) 42,1a -- 01.53,1aly x
7. 15v t Aken Trilla / saana (ARO) 49,3a - 01.53,3aly x
Hylätty
13v t Aken Embla / puntti (ARO) 47,7a - - hml
5v t Leyan Lina / (Blvd) 1.53,4aly -- - hml
8v t Luna Freja / (Blvd) 2.00,4ly -- - k
Ryhmä 2.
1. 7v t Toscan Ginevra / Matti (Rei) 54,5aly -- 01.52,2aly
2. 9v t Mųrk Glųd / (Blvd) 1.45,1aly -- 01.52,3aly
3. 6v t Karkurannan Elviira / Gregory (Rei) 2.05,7aly -- 01.52,4aly
4. 10v t Wargas Aphrodite II / (SnRa) 43,9a -- 01.52,5aly
5. 8v o Toy´s Myrthe / riina (RuKo) 42,3aly -- 01.53,3aly
6. 11v t Aken Astrid / jere (ARO) 50,5a - 01.53,5aly
7. 16v t Aken Agata / kissi (ARO) 50,1 - 01.53,6aly
8. 6v t Frejan Leya / (Blvd) 1.47,4aly -- 01.54,5aly
9. 8v t Galadriel B / Olga (Rei) 50,1aly -- 01.55,2aly x
10. 6v t Shamandalie SWE / Anna (RDT) 2.08,3aly -- 01.55,3aly
Hylätty
12v t Arcana E.O / (SnRa) 43,8a -- - k
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 b-ponineito. p. 300v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€.
1. 10v t Wargas Aphrodite II / (SnRa) 43,9a -- 01.49,2aly
2. 11v t Bella Ciao / Spookiness (RDT) 1.45,2aly -- 01.49,2aly
3. 8v t Furigers Løftet / (SnRa) 43,9a -- 01.49,3aly
4. 6v t Bellatrix RC / Laura (RDT) 2.04,4aly -- 01.49,3aly
5. 9v t Mųrk Glųd / (Blvd) 1.45,1aly -- 01.50,3aly x
6. 7v t Bessie NRL / Iisa (Rei) 1.53,0a -- 01.50,4aly
7. 8v o Toy´s Myrthe / riina (RuKo) 42,3aly -- 01.50,6aly x
8. 11v t Aken Astrid / jere (ARO) 50,5a - 01.51,2aly
9. 8v t Kleencea Duán / Strife (KLP) 01.57,2ly -- 01.51,4aly
10. 12v t SB Tove / (SnRa) 42,1a -- 01.51,5aly
11. 6v t Karkurannan Elviira / Gregory (Rei) 2.05,7aly -- 01.51,5aly
12. 7v t Toscan Ginevra / Matti (Rei) 54,5aly -- 01.52,4aly
---
Lähtö 12.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 6 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 60v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€ - 5v€.
Ryhmä 1.
1. 12v o Toy's Knut / (SnRa) 46,2a -- 01.55,2aly x
2. 9v o Toy's Trollkarlen / (SnRa) 50,5 -- 01.55,3aly x
3. 13v o Lųvetann / (Blvd) 2.00,0ly -- 01.57,1aly
4. 5v o Raitapaita / Harry (Rei) 2.05,4aly -- 01.57,3aly
5. 9v o Liquorice Grabbe / (Blvd) 1.44,4aly -- 01.57,3aly x
6. 11v o Toscan Guliver / (Blvd) 1.43,3aly -- 01.57,4aly
7. 11v o Toy's Bjorn / (SnRa) 59,0a -- 01.57,5aly x
Ryhmä .
1. 9v o Christoffer / siina (RuKo) 53,8aly -- 01.55,4aly x
2. 10v o Blixten B / Fiona (Rei) 46,2aly -- 01.55,4aly
3. 9v o Aken Mhor / (ARO) 49,9a - 01.57,3aly
4. 10v o Toy's Staffan / (SnRa) 45,2a -- 01.57,4aly x
5. 9v o Esc Karl B / Velmu (Rei) 49,2aly -- 01.57,6aly
6. 8v o Headline / Spookiness (RDT) 1.53,5aly -- 01.58,2aly
7. 6v o Aramis / (Blvd) 2.06,1ly -- 01.58,3aly
8. 10v o Larry B / Pisara (Rei) 45,5a -- 01.58,5aly
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 b-ponikunkku. p. 300v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€.[/u][/i]
1. 11v o Toscan Guliver / (Blvd) 1.43,3aly -- 01.50,2aly
2. 9v o Christoffer / siina (RuKo) 53,8aly -- 01.50,3aly
3. 10v o Toy's Staffan / (SnRa) 45,2a -- 01.50,3aly xx
4. 9v o Toy's Trollkarlen / (SnRa) 50,5 -- 01.50,3aly
5. 9v o Esc Karl B / Velmu (Rei) 49,2aly -- 01.50,5aly
6. 9v o Aken Mhor / (ARO) 49,9a - 01.50,5aly
7. 12v o Toy's Knut / (SnRa) 46,2a -- 01.51,2aly
8. 10v o Blixten B / Fiona (Rei) 46,2aly -- 01.52,1aly x
9. 5v o Raitapaita / Harry (Rei) 2.05,4aly -- 01.52,2aly
10. 8v o Headline / Spookiness (RDT) 1.53,5aly -- 01.52,2aly x
11. 9v o Liquorice Grabbe / (Blvd) 1.44,4aly -- 01.53,1aly
Hylätty
13v o Lųvetann / (Blvd) 2.00,0ly -- - hll
>> Yhdeltä omistajalta / tallilta max 4 hevosta / lähtö.
>> Sama hevonen ei voi juosta kuin yhdessä lähdössä.
>> Sama ohjastaja ei voi ajaa kuin yhtä hevosta per lähtö, ohjastajaa ei ole pakko merkitä.
>> Tulokset arvotaan raviarvontakoneella
>> Lähdöissä järjestetään tarvittaessa karsinnat, joista tiettymäärä pääsee mukaan finaaliin.
>> 3-vuotiaat kylmäveriset omiin lähtöihinsä !
Osallistuminen:
Osallistuminen tapahtuu tähän ketjuun muodossa:
ikä sukupuoli Hevonen / ohjastaja (SEURA) ennätys --
( 6v o Nahkasalkku / siinau (RuKoLi) 00,0ly -- )
Tai vaihtoehtoisesti sähköpostitse osoitteeseen raivo09@outlook.com otsikolla: villit kevätravit.
Osallistuminen päättyy 19.04.2016, klo. 20.00 jonka jälkeen tulleet osallistumiset hylätään.
Järjestähän osallistujat hitaimmasta nopeimpaan !
Lähtö 1. Ryhmäajo 2100m, 3-vuotiaat kylmäveriset - RuskonKevät 2016 ravijunnu. p. 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 100v€.
Lähtö 2. Ryhmäajo 2100m, yli 30,0 aikaiset 4-5v kylmäveriset - RuskonKevät 2016 ravinuorikko. p. 4000v€ - 2800v€ - 2000v€ - 1500v€ - 800v€.
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 27,0 - 29,9 aikaiset kylmäveriset - RuskonKevät 2016 ravimaisteri. p. 6000v€ - 4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 25,0 - 26,9 aikaiset kylmäveriset - RuskonKevät 2016 ravikonkari. p. 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 1000v€.
Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, alle 24,9 aikaiset kylmäveritammat - RuskonKevät 2016 raviprinsessa p. 10 000v€ - 7000v€ - 5000v€ - 3000v€ - 2000v€.
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, alle 24,9 aikaiset kylmäveriorit - RuskonKevät 2016 ravikingi. p. 11 000v€ - 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€.
Lähtö 7. Ryhmäajo 1100m, 3v - 4-vuotiaat a-ponit - RuskonKevät 2016 a-minijunnu. p. 120v€ - 90v€ - 60v€ - 30v€ - 10v€.
Lähtö 8. Ryhmäajo 1100m, 2.35,0 - 2.59,0 aikaiset a-ponitammat - RuskonKevät 2016 mini a-prinsessa. p. 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 20v€.
Lähtö 9. Ryhmäajo 1100m, 2.35,0 - 2.59,0 aikaiset a-poniorit - RuskonKevät 2016 mini a-prinssi. p. 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 20v€.
Lähtö 10. Ryhmäajo 1600m, 3v - 4-vuotiaat b-ponit - RuskonKevät 2016 b-ponijunnu. p. 150v€ - 120v€ - 90v€ - 50v€ - 30v€.
Lähtö 11. Ryhmäajo 1600m, alle 2,10,0 aikaiset b-ponitammat - RuskonKevät 2016 b-ponineito. p. 300v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€.
Lähtö 12. Ryhmäajo 1600m, alle 2,10,0 aikaiset b-poniorit - RuskonKevät 2016 b-ponikunkku. p. 300v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€.
-------
Karsintojen voittosummat tulevat erikseen tuloksien mukana !
--------
Lähtö 1.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 4 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 100v€ - 50v€.
Ryhmä 1.
1. 3v o Kekan Jaarli / Reino (Rei) 36,6ke -- 01.37,4ake xx
2. 3v t Snillin Hopeakutri / (SnRa) 37,3a -- 01.37,4ake
3. 3v o Snillin Jopojantteri / Anna (RDT) 34,4ake -- 01.38,2ake
4. 3v t Valtarian Vippaskonsti / olli (Ruko) 35,7 -- 01.40,2ake
5. 3v t Purnin Arpaonni / Laura (RDT) 34,5ake -- 01.40,3ake x
6. 3v o O.R. Haloilmiö / (Blvd) 38,3ake -- 01.40,4ake x
7. 3v t Kipinä / Kaapro (Rei) 36,4ke -- 01.40,5ake
8. 3v t AH Pikku-Halla / (ARO) ilm kl - 01.40,6ake
Ryhmä 2.
1. 3v o Ruskon Riiviö / (PoRa) 41,3ke – 01.37,5ake
2. 3v o K.R. Jokkuri / E Holkko (Team Karsikko) 40,0ke -- 01.38,1ake
3. 3v t O.R. Lumetonna / (Blvd) 43,5ake -- 01.39,1ake
4. 3v t Ruskon Virella / Ilmari (RRT) ilm kl. -- 01.39,2ake
5. 3v o Iki-Vääpeli / T Haavisto (Team Karsikko) 39,6ke -- 01.39,4ake
6. 3v o O.R. Pokertuli / (Blvd) 40,3ly -- 01.39,4ake xx
7. 3v o Lyckans ost Fritjof / elias (RuKo) 36,2 -- 01.40,1ake
8. 3v t Savun Justiina / (SnRa) 37,5 -- 01.40,2ake
9. 3v t Kruunatar W.E.I. / Spookiness (RDT) 36,3ake -- 01.40,3ake
Ryhmä 3.
1. 3v o O.R. Hallalla / (Blvd) 39,3ly -- 01.36,2ake
2. 3v t Kuolon Mielenhäiriö / Strife (KLP) 42,2ke (kl) -- 01.36,3ake
3. 3v t Snillin Harmonia / Paulis (Rei) 37,4ke -- 01.36,3ake
4. 3v t O.R. Seireeni / (PoRa) 38,9ke -- 01.36,4ake
5. 3v t Snillin Herttainen / (SnRa) 37,6 -- 01.37,5ake
6. 3v t AH Salamatar / (ARO) ilm kl - 01.38,5ake x
7. 3v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 45,7ke – 01.38,6ake
8. 3v t Repolan Auriina / Sulo (RRT) 36,3 -- 01.39,2ake x
9. 3v t Hiluvitka / make (RuKo) 37,0 -- 01.39,4ake
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 ravijunnu. p. 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 100v€.
1.3v o K.R. Jokkuri / E Holkko (Team Karsikko) 40,0ke -- 01.36,1ake x
2. 3v o Ruskon Riiviö / (PoRa) 41,3ke – 01.36,1ake
3. 3v t Snillin Harmonia / Paulis (Rei) 37,4ke -- 01.36,4ake
4. 3v t O.R. Seireeni / (PoRa) 38,9ke -- 01.37,2ake xx
5. 3v t O.R. Lumetonna / (Blvd) 43,5ake -- 01.37,3ake
6. 3v t Ruskon Virella / Ilmari (RRT) ilm kl. -- 01.37,4ake
7. 3v o O.R. Hallalla / (Blvd) 39,3ly -- 01.37,5ake
8. 3v o Kekan Jaarli / Reino (Rei) 36,6ke -- 01.37,5ake
9. 3v t Valtarian Vippaskonsti / olli (Ruko) 35,7 -- 01.38,5ake
10. 3v t Kuolon Mielenhäiriö / Strife (KLP) 42,2ke (kl) -- 01.38,5ake
11. 3v o Snillin Jopojantteri / Anna (RDT) 34,4ake -- 01.39,3ake
12. 3v t Snillin Hopeakutri / (SnRa) 37,3a -- 01.39,5ake
---
Lähtö 2.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 4 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€ - 100v€.
Ryhmä 1.
1. 5v o Kullantakoja / (ARO) 31,1 - 01.32,1ake x
2. 4v o Repolan Viktori / mikko (RuKo) 31,0 -- 01.32,2ake
3. 4v o Valtarian Winsentti / Upi (GWT) 31,2ake -- 01.32,2ake
4. 4v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.34,4 -- 01.32,4ake x
5. 4v o Vilmerin Ralli / Disa (KaRa) 34,3ake -- 01.32,4ake xx
6. 4v t Snillin Helmiäinen / (SnRa) 31,4a -- 01.33,3ake
7. 4v t Kekan Vedenneito / Olivia (Rei) 35,3ke -- 01.34,2ake
8. 4v o Wompatti / Urmas (Team Ninitra) 34,2a -- 01.34,2ake
9. 4v o Savun Velmeri / Eino (Rei) 32,2ke -- 01.34,5ake
10. 5v t Savun Vinkeä / Flik (KLP) 30,4ly -- 01.34,6ake
11. 5v t Savun Valkea / (ARO) 30,3a - 01.35,3ake
Ryhmä 2.
1. 4v t Ruskon Jovanda / joni (RuKo) 33,5ake -- 01.34,2ake
2. 5v o Valtarian Humare / (SnRa) 36,6a -- 01.34,3ake xx
3. 4v o O.R. Haaveuni / (Blvd) 31,3ake -- 01.34,3ake
4. 4v o Elohopea W.E.I. / Jenna (VTRS) 39,3ake -- 01.35,1ake
5. 4v o Kuolon Ajan Muistelo / Strife (KLP) 36,5ake -- 01.35,2ake x
6. 4v t Carmantti / E Holkko (Team Karsikko) 38,2ke -- 01.35,6ake
7. 4v t. K.R. Salarakkaan Kosto / S. Solja (KiRi) 01.34,4 -- 01.37,1ake
8. 4v t Kuolon Lounatuuli / Mino (KLP) 37,4ake -- 01.37,2ake
9. 4v o Ruskon Urho / siina (RuKo) 32,0 -- 01.37,6ake
Hylätty
5v o Aavekuu / (ARO) 31,4a - - hll
Ryhmä 3.
1. 4v o Boheemi / Hedda (Team Ninitra) 34,3a -- 01.33,3ake x
2. 4v o O.R. Tulihalla / (Blvd) 30,1ke -- 01.33,4ake
3. 4v o Ruskon Lumikko / Tikka (Rei) 33,3ake -- 01.33,4ake
4. 4v o Snillin Jykevä / Kaisa (BUG) 35,1 -- 01.33,5ake
5. 4v t O.R. Myyttidonna / (Blvd) 32,5ake -- 01.34,2ake
6. 5v t Guen Armoton Lotta / Taija (ILY) 31,4a -- 01.34,5ake
7. 4v o Rongoteus / Tinu (BUG) 34,6 -- 01.35,1ake
8. 4v o Kuolon Surullisuus / Flik (KLP) 36,4ake -- 01.35,3ake
9. 4v o AH Kronos / (ARO) 32,7a - 01.36,3ake
Hylätty
4v o O.R. Salama / (Blvd) 32,4ake -- - k
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 ravinuorikko. p. 4000v€ - 2800v€ - 2000v€ - 1500v€ - 800v€.
1. 4v t Ruskon Jovanda / joni (RuKo) 33,5ake -- 01.30,2ake x
2. 4v o O.R. Haaveuni / (Blvd) 31,3ake -- 01.30,2ake
3. 5v o Valtarian Humare / (SnRa) 36,6a -- 01.30,2ake
4. 4v o Ruskon Lumikko / Tikka (Rei) 33,3ake -- 01.31,2ake
5. 4v o O.R. Tulihalla / (Blvd) 30,1ke -- 01.31,4ake
6. 4v o Valtarian Winsentti / Upi (GWT) 31,2ake -- 01.31,4ake
7. 4v o Snillin Jykevä / Kaisa (BUG) 35,1 -- 01.31,4ake
8. 5v o Kullantakoja / (ARO) 31,1 - 01.31,5ake
9. 4v o Boheemi / Hedda (Team Ninitra) 34,3a -- 01.32,2ake
10. 4v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.34,4 -- 01.33,1ake
11. 4v o Repolan Viktori / mikko (RuKo) 31,0 -- 01.33,6ake
Hylätty
4v o Elohopea W.E.I. / Jenna (VTRS) 39,3ake -- - hyl
---
Lähtö 3.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 4 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 2500v€ - 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
Ryhmä 1.
1. 5v t Repolan Vilmari / Jouko (RRT) 27,3 -- 01.28,2ake
2. 4v o Radikaali Mielipaha / Katja (RDT) 28,5ake -- 01.28,6ake
3. 6v t Purnin Rakkaustarina / (PoRa) 27,3ake – 01.29,2ake
4. 6v t Pompeji Senja / (PoRa) 27,4ake – 01.29,4ake x
5. 6v t Pompeji Apila / (PoRa) 27,5ake – 01.29,5ake
6. 5v o O.R. Salomnia / (Blvd) 29,2ake -- 01.29,6ake
7. 5v t Snillin Hallamarja / pekka (RuKo) 29,6a -- 01.30,1ake
8. 5v t Kuolon Haikeus / Strife (KLP) 28,4ke -- 01.30,5ake
9. 5v t Iki-Fiina / (ARO) 29,2a - 01.31,3ake xx
10. 5v t O.R. Timantti / (Blvd) 29,5ake -- 01.31,3ake xx
11. 9v t AH Jesperiina / (ARO) 27,0 - 01.31,5ake
Hylätty
5v t Savun Raivotar / paula (RuKo) 29,0a -- - hll
Ryhmä 2.
1. 5v o Dominik / Seppo (RRT) 28,4 -- 01.28,4ake x
2. 5v t Kekan Vinha / James (Rei) 29,5ake -- 01.28,4ake x
3. 6v t Taika-Hely / Disa (KaRa) 29,6ake -- 01.28,4ake
4. 9v o AH Halla-Hukka / Rhoni (KLP) 27,3 -- 01.29,4ake
5. 7v t AH Härskarinna / (ARO) 27,2 - 01.29,4ake
6. 5v t Liian Hopee / (ARO) 29,2a - 01.29,4ake
7. 12v t Yöjuoksu / (SnRa) 27,7a -- 01.29,5ake x
8. 4v o Fini Kokoro / (SnRa) 28,5a -- 01.30,5ake xx
9. 7v t Energialataus / Kerttu (ILY) 27,4 -- 01.30,5ake xx
10. 5v o Snillin Erämies / (SnRa) 28,1a -- 01.31,2ake
11. 5v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 29,9 -- 01.31,3ake
12. 4v t Tutuparma / E Holkko (Team Karsikko) 28,5ake -- 01.31,6ake x
Ryhmä 3.
1. 5v o Savun Nokikolari / Ilpo (Rei) 28,4ke -- 01.29,2ake
2. 6v o Kuolon Seili / Mikko (RRT) 27,6a -- 01.29,3ake
3. 5v t Kirman Prinsessa / Mino (KLP) 29,6ake -- 01.29,4ake
4. 5v o Savun Kelmi / Kaari (Rei) 29,7ke -- 01.29,5ake x
5. 5v o Milkkivei / Ruusa (Rei) 28,7ake -- 01.29,6ake
6. 6v o Valtarian Pikkujuttu / (PoRa) 27,4aly – 01.30,4ake xx
7. 7v o Korkeajännite / Ville (ILY) 27,5 -- 01.31,3ake
8. 7v o Hallava I.F. / Helmi (ILY) 28,3a -- 01.32,1ake xx
9. 5v t O.R. Luminanssi / (Blvd) 29,4ake -- 01.32,3ake
10. 6v t O.R. Zirkoni / (Blvd) 27,2ake -- 01.32,5ake
11. 6v o Magneettikenttä / Paavo (ILY) 27,4 -- 01.32,5ake
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 ravimaisteri. p. 6000v€ - 4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€.
1. 5v o Dominik / Seppo (RRT) 28,4 -- 01.26,2ake xx
2. 4v o Radikaali Mielipaha / Katja (RDT) 28,5ake -- 01.26,3ake
3. 5v t Repolan Vilmari / Jouko (RRT) 27,3 -- 01.26,3ake
4. 6v t Purnin Rakkaustarina / (PoRa) 27,3ake – 01.26,4ake
5. 5v t Kirman Prinsessa / Mino (KLP) 29,6ake -- 01.26,4ake
6. 5v o Savun Nokikolari / Ilpo (Rei) 28,4ke -- 01.27,6ake x
7. 5v o Savun Kelmi / Kaari (Rei) 29,7ke -- 01.28,2ake
8. 6v o Kuolon Seili / Mikko (RRT) 27,6a -- 01.28,5ake
9. 6v t Taika-Hely / Disa (KaRa) 29,6ake -- 01.29,3ake
10. 9v o AH Halla-Hukka / Rhoni (KLP) 27,3 -- 01.29,5ake
11. 5v t Kekan Vinha / James (Rei) 29,5ake -- 01.29,5ake x
12. 6v t Pompeji Senja / (PoRa) 27,4ake – 01.29,6ake
---
Lähtö 4.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 4 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 2500v€ - 2000v€ - 1500v€ - 1000v€ - 500v€.
Ryhmä 1.
1. 8v o AH Tulileikki / Strife (KLP) 26,7a -- 01.25,4ake x
2. 6v o Raivokääpä / Noora (RDT) 26,1ly -- 01.25,4ake
3. 12v o Valakee / (SnRa) 26,9a -- 01.25,5ake
4. 6v t Purnin Tosituuri / Edgar (Team Ninitra) 26,2a -- 01.26,2ake
5. 9v o Kampraatti P / (PoRa) 26,6ake – 01.26,3ake
6. 6v o Valtarian Patrik / Pertti (RRT) 26,0a -- 01.26,6ake
7. 8v t Purnin Smaragdi / Lennart (Team Ninitra) 25,4a -- 01.27,5ake
8. 11v o Paradoksi B / Tinka (Rei) 26,7ake -- 01.27,6ake x
9. 10v o Valtarian Zeta / tommi (ARO) 25,5a - 01.28,2ake
10. 5v o. Ruskon Rymy-Reima / B. Melker (KiRi) 01.26,5 -- 01.28,4ake
11. 8v o Boheemi I.F. / (PoRa) 25,5ake – 01.28,5ake
12. 8v t Savun Kimallus / Liinukka (Rei) 26,0aly -- 01.28,6ake x
Ryhmä 2.
1. 7v o AH Koukku / Kari (RRT) 26,0a -- 01.25,3ake
2. 9v o AH Kelmi / Jasmin (PII) 26,1 -- 01.25,3ake xx
3. 7v o O.R. Diktaattori / (Blvd) 26,8ake -- 01.25,4ake
4. 6v o O.R. Ukkonen / (Blvd) 25,0ly -- 01.26,1ake
5. 5v t Ingermarie Snilli / riikka (RuKo) 26,2ly -- 01.26,2ake
6. 6v t Savun Tähtivälke / Ilari (RRT) 25,8a -- 01.27,5ake x
7. 6v t O.R. Hallatar / (Blvd) 25,3ake -- 01.28,2ake x
8. 7v t Kuolon Surumieli / Flik (KLP) 26,5ly -- 01.28,2ake xx
9. 6v o O.R. Virtuoosi / (Blvd) 25,2ly -- 01.28,3ake
10. 7v t AH Villikiri / (ARO) 26,6a - 01.28,4ake x
11. 10v t Tanssin Illusio / (PoRa) 26,1ake – 01.28,6ake
12. 9v t O.R. Serahvinna / (ARO) 26,0a - 01.28,6ake
Ryhmä 3.
1. 6v t Purnin Viilinki / Maksim (Team Ninitra) 26,4a -- 01.25,2ake
2. 6v o Snillin Ryökäle / (SnRa) 26,5 -- 01.25,2ake
3. 6v t Repolan Riite / Cati (Rei) 26,7ake -- 01.25,3ake
4. 9v o Espresso W.E.I. / Disa (KaRa) 25,3ake -- 01.25,4ake
5. 6v t Purnin Hologrammi / Bertel (Team Ninitra) 26,5a -- 01.25,6ake
6. 8v t Purnin Esteri / Aslak (RRT) 26,0a -- 01.26,2ake
7. 7v o AH Harhauttaja / (ARO) 25,9a - 01.26,4ake x
8. 6v o. K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 26,1 -- 01.26,5ake
9. 7v t Snillin Haltiatanssi / (SnRa) 26,4a -- 01.27,2ake
10. 6v o Vasken Tuiske / A-P. (Rei) 25,6aly -- 01.27,6ake
11. 6v t Pompeji Villi-Monsteriina / Emmi (RDT) 26,1ly -- 01.28,5ake xx
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 ravikonkari. p. 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€ - 1000v€.[/u]
1. 6v o Raivokääpä / Noora (RDT) 26,1ly -- 01.25,3ake
2. 6v o Snillin Ryökäle / (SnRa) 26,5 -- 01.25,4ake
3. 8v o AH Tulileikki / Strife (KLP) 26,7a -- 01.25,4ake
4. 9v o Espresso W.E.I. / Disa (KaRa) 25,3ake -- 01.25,5ake xx
5. 6v t Repolan Riite / Cati (Rei) 26,7ake -- 01.25,6ake
6. 9v o AH Kelmi / Jasmin (PII) 26,1 -- 01.26,3ake
7. 7v o AH Koukku / Kari (RRT) 26,0a -- 01.28,2ake
8. 7v o O.R. Diktaattori / (Blvd) 26,8ake -- 01.28,2ake
9. 12v o Valakee / (SnRa) 26,9a -- 01.28,2ake xx
10. 6v o O.R. Ukkonen / (Blvd) 25,0ly -- 01.28,3ake
11. 6v t Purnin Viilinki / Maksim (Team Ninitra) 26,4a -- 01.28,5ake
Hylätty
6v t Purnin Tosituuri / Edgar (Team Ninitra) 26,2a -- - hll
---
Lähtö 5.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 4 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 3000v€ - 2500v€ - 2000v€ - 1500v€ - 1000v€.
Ryhmä 1.
1. 13v t Välähdyksen Jasmiini / Mii (KLP) 22,4ly -- 01.23,2ake
2. 9v t Purnin Vapukas / Bertel (Team Ninitra) 23,4a -- 01.23,5ake
3. 11v t Pompeji Alma / Leopold (Team Ninitra) 22,0a -- 01.24,3ake xx
4. 9v t AH Kujetar / Kasimir (Rei) 24,7aly -- 01.25,2ake
5. 13v t AH Villitär / simo (ARO) 21,8a - 01.25,3ake
6. 7v t Kriden Caravaanari / Risto (Rei) 23,3aly -- 01.25,3ake
7. 9v t Kamilla W.E.I. / (SnRa) 21,8a -- 01.25,5ake x
8. 6v t Ruskoliljan Sadehelmi / hanne (RuKo) 24,4ake -- 01.25,6ake
9. 9v t Scandic Naminami / Scandic A (HCT) 23,4ke -- 01.26,2ake x
10. 7v t Mysteeri-Senni / Jasmin (PII) 21,6 -- 01.26,3ake
11. 12v t Hahtuva / (SnRa) 21,3a -- 01.26,4ake
Ryhmä 2.
1. 6v t Haaveilija Mimmi / Pia (PII) 23,3 -- 01.23,3ake x
2. 8v t O.R. Varjodonna / (Blvd) 20,5aly -- 01.23,6ake x
3. 11v t Vauhdin Pimu / Disa (KaRa) 24,1ke -- 01.24,1ake
4. 9v t Valtarian Aikamatka / Mino (KLP) 23,1aly -- 01.24,3ake
5. 9v t Kekan Eksovauhti / Eliza (Rei) 22,1aly -- 01.24,4ake
6. 10v t O.R. Lakunappi / (ARO) 23,9a - 01.24,4ake xx
7. 8v t O.R. Tornado / (Blvd) 24,8ake -- 01.24,4ake
8. 9v t Scandic Karamelli / Scandic B (HCT) 22,3ke -- 01.24,5ake
9. 9v t Hiskin Parma / E Holkko (Team Karsikko) 21,4ly -- 01.25,3ake
10. 13v t AH Höstlik / assi (ARO) 23,2a - 01.26,5ake
11. 7v t O.R. Vihurinna / (Blvd) 22,4ake -- 01.26,5ake
Ryhmä 3.
1. 8v t A.K. Aaria / (SnRa) 23,0a -- 01.23,3ake
2. 9v t Scandic Prunella / Scandic C (HCT) 21,4ke -- 01.23,6ake
3. 6v t Ruskoliljan Vanilja / jokke (RuKo) 23,5ake -- 01.23,6ake
4. 8v t Pimeyden Morsian / Spookiness (RDT) 23,2ake -- 01.24,1ake xx
5. 11v t Gittan Kaja / (SnRa) 20,8a -- 01.24,5ake x
6. 9v t Sädehtivä P / (PoRa) 23,1ake – 01.26,1ake x
7. 8v t AH Inkivääri / (ARO) 24,9a - 01.26,2ake
8. 6v t O.R. Tuletonna / (Blvd) 23,3ake -- 01.26,3ake
9. 12v t Pompeji Ariel / (PoRa) 23,5ake – 01.26,5ake
Hylätty
8v t Snillin Astrid / Aaro (RRT) 22,8a -- - hll
8v t AH Chili / Einari (Rei) 22,1a -- - hpl
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 raviprinsessa p. 10 000v€ - 7000v€ - 5000v€ - 3000v€ - 2000v€.
1. 9v t Purnin Vapukas / Bertel (Team Ninitra) 23,4a -- 01.22,3ake xx
2. 8v t A.K. Aaria / (SnRa) 23,0a -- 01.22,4ake x
3. 9v t Scandic Prunella / Scandic C (HCT) 21,4ke -- 01.22,5ake
4. 11v t Vauhdin Pimu / Disa (KaRa) 24,1ke -- 01.22,5ake x
5. 11v t Pompeji Alma / Leopold (Team Ninitra) 22,0a -- 01.22,6ake
6. 6v t Ruskoliljan Vanilja / jokke (RuKo) 23,5ake -- 01.22,7ake
7. 8v t O.R. Varjodonna / (Blvd) 20,5aly -- 01.23,3ake
8. 6v t Haaveilija Mimmi / Pia (PII) 23,3 -- 01.24,6ake
9. 8v t Pimeyden Morsian / Spookiness (RDT) 23,2ake -- 01.25,1ake
10. 9v t AH Kujetar / Kasimir (Rei) 24,7aly -- 01.25,2ake xx
11. 13v t Välähdyksen Jasmiini / Mii (KLP) 22,4ly -- 01.25,2ake
Hylätty
9v t Valtarian Aikamatka / Mino (KLP) 23,1aly -- - hll
---
Lähtö 6.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 4 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 3500v€ - 3000v€ - 2500v€ - 2000v€ - 1500v€.
Ryhmä 1.
1. 10v o Mielenpahoitin / Spookiness (RDT) 21,3aly -- 01.22,3ake
2. 9v o Vikalle / Patrik (Rei) 22,8ake -- 01.22,5ake
3. 7v o O.R. Hypnoosi / (Blvd) 23,4aly -- 01.22,5ake
4. 11v o Savun Cultavauhti / Eino (Rei) 21,2a -- 01.22,5ake x
5. 11v o Villi-Olli P / (PoRa) 23,5ly – 01.23,2ake x
6. 11v o Kekan Kipinä / (SnRa) 21,0a -- 01.23,4ake
7. 10v o Valtarian Ryöväri / simo (RuKo) 22,0a -- 01.23,6ake
8. 9v o Scandic Miljoona Poika / Scandic B (HCT) 21,2ke -- 01.24,1ake
9. 9v o Scandic Lennokas Ville / Scandic A (HCT) 21,3aly -- 01.25,1ake xx
10. 10v o AH Rommi / Ria (Rei) 23,3aly -- 01.25,4ake x
Ryhmä 2.
1. 10v o EP Viljari / (SnRa) 21,0a -- 01.22,2ake
2. 7v o Savun Aavekuva / Navi (Rei) 23,2ake -- 01.22,3ake
3. 14v o AH Cherokee / mikko (ARO) 22,9a - 01.23,1ake x
4. 9v o O.R. Hysteria / (Blvd) 20,2aly -- 01.23,3ake x
5. 10v o AH Leimu / jonttu (ARO) 22,8a - 01.24,2ake
6. 11v o AH Tulimyrsky / ooke (ARO) 23,1a - 01.24,4ake
7. 13v o AH Harhautus / olli (ARO) 21,9a - 01.24,4ake
8. 10v o Hymyn Tähti / (PoRa) 23,9aly – 01.24,5ake
Hylätty
14v o Snillin Yökiitäjä / (SnRa) 20,8a -- - hpl
Ryhmä 3.
1. 7v o O.R. Hallusinaatio / (Blvd) 24,2aly -- 01.22,1ake
2. 6v o O.R. Sisu / (Blvd) 23,9ake -- 01.22,3ake
3. 8v o Pika-Ristikko / kaarlo (RuKo) 21,3a -- 01.22,6ake x
4. 7v o Ruskon Ritari / Taavi (RRT) 23,7a -- 01.23,4ake
5. 10v o. Uneton / A. Renkonen (KiRi) 01.21,2 -- 01.24,3ake x
6. 12v o Egovei / Kaj (Team Ninitra) 22,7a -- 01.24,5ake xx
7. 7v o Snillin Bamse / (SnRa) 22,0a -- 01.25,1ake xx
8. 11v o Pikku-Ilari / Disa (KaRa) 22,3ake -- 01.25,5ake
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 ravikingi. p. 11 000v€ - 8000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 3000v€.[/u]
1. 8v o Pika-Ristikko / kaarlo (RuKo) 21,3a -- 01.20,1ake
2. 10v o Mielenpahoitin / Spookiness (RDT) 21,3aly -- 01.20,4ake
3. 7v o Ruskon Ritari / Taavi (RRT) 23,7a -- 01.20,4ake
4. 10v o EP Viljari / (SnRa) 21,0a -- 01.20,4ake
5. 7v o O.R. Hallusinaatio / (Blvd) 24,2aly -- 01.20,4ake x
6. 11v o Savun Cultavauhti / Eino (Rei) 21,2a -- 01.21,3ake
7. 9v o O.R. Hysteria / (Blvd) 20,2aly -- 01.21,6ake
8. 7v o O.R. Hypnoosi / (Blvd) 23,4aly -- 01.22,2ake
9. 6v o O.R. Sisu / (Blvd) 23,9ake -- 01.22,5ake x
10. 14v o AH Cherokee / mikko (ARO) 22,9a - 01.23,1ake
11. 9v o Vikalle / Patrik (Rei) 22,8ake -- 01.23,1ake
12. 7v o Savun Aavekuva / Navi (Rei) 23,2ake -- 01.23,3ake x
---
Lähtö 7.
Finaali suoraan, lähdössä 12/12, p. 120v€ - 90v€ - 60v€ - 30v€ - 10v€.
1. 4v o Toy's Gullgosse / (SnRa) 3.05,6 -- 03.15,2aly
2. 3v t Toy's Phillippa / (SnRa) 3.21,0 -- 03.15,2aly x
3. 4v o Zorin Bond / (Blvd) 3.04,6ly -- 03.15,3aly
4. 3v t Rock Indica Duán / janna (RuKo) 03.21,1aly -- 03.15,5aly
5. 4v o Renard Bond / (Blvd) 3.00,3ly -- 03.15,5aly
6. 4v o Maestro Go / Jasu (Rei) 3.05,0 -- 03.16,3aly
7. 4v t Mairea Marenki / Riku (Rei) 3.05,8 -- 03.17,2aly
8. 4v t Radical Redberry / Spookiness (RDT) 2.57,5ly -- 03.17,6aly xx
9. 3v t Solitaire Bond / (Blvd) 3.27,3ly -- 03.18,1aly
10. 3v o Toy's Hemming / (SnRa) 3.18,3 -- 03.18,3aly
11. 3v t Bonita Bond / (Blvd) 3.25,5aly -- 03.18,4aly
Hylätty
4v o Toy's Franklin / (SnRa) 2.57,5a -- - hpl
---
Lähtö 8.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 6 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 60v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€ - 5v€.
Ryhmä 1.
1. 7v t Missy Maleficent Dei / Jinna (Rei) 2.38,2a -- 02.40,3aly
2. 6v t Havsfru / Benjamin (Rei) 2.40,0a -- 02.40,5aly
3. 5v t Narrilaivan Hoofbeat / Jose (Rei) 2.55,1 -- 02.40,6aly x
4. 5v t Yggsdrasil Lofn / riina (RuKo) 2.56,3ly -- 02.41,3aly
5. 7v t Ronja Ulrika / Viina (Rei) 2.39,2a -- 02.41,6aly x
6. 9v t SilverFin Bond / (Blvd) 2.43,3ly -- 02.42,4aly
7. 5v t Toy's KisKis / (SnRa) 2.52,4a -- 02.43,3aly
Ryhmä 2.
1. 8v t Narrilaivan Elise / Anna (RDT) 2.47,5ly -- 02.41,1aly
2. 9v t Moneypenny Bond / (Blvd) 2.45,2aly -- 02.41,4aly
3. 6v t Toy's Jeanetta / (SnRa) 2.39,7a -- 02.41,6aly
4. 6v t Radical Roulette / Liisa (RRT) 02.40,3aly -- 02.42,5aly
5. 5v t Beretta Bond / (Blvd) 2.47,4ly -- 02.43,3aly
6. 9v t Aken Bowmore / (ARO) 2.50,3 - 02.44,2aly x
7. 9v t Aken Kilbeggan / (ARO) 2.37,1a - 02.44,5aly
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 mini a-prinsessa. p. 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 20v€.[/u]
1. 7v t Missy Maleficent Dei / Jinna (Rei) 2.38,2a -- 02.40,3aly x
2. 9v t Moneypenny Bond / (Blvd) 2.45,2aly -- 02.40,4aly x
3. 6v t Havsfru / Benjamin (Rei) 2.40,0a -- 02.40,6aly
4. 9v t SilverFin Bond / (Blvd) 2.43,3ly -- 02.41,3aly
5. 6v t Toy's Jeanetta / (SnRa) 2.39,7a -- 02.41,5aly xx
6. 7v t Ronja Ulrika / Viina (Rei) 2.39,2a -- 02.42,1aly
7. 6v t Radical Roulette / Liisa (RRT) 02.40,3aly -- 02.42,2aly xx
8. 9v t Aken Bowmore / (ARO) 2.50,3 - 02.42,6aly
9. 8v t Narrilaivan Elise / Anna (RDT) 2.47,5ly -- 02.43,3aly
10. 5v t Yggsdrasil Lofn / riina (RuKo) 2.56,3ly -- 02.43,5aly
11. 5v t Beretta Bond / (Blvd) 2.47,4ly -- 02.43,5aly
Hylätty
5v t Narrilaivan Hoofbeat / Jose (Rei) 2.55,1 -- - hll
---
Lähtö 9.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 6 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 60v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€ - 5v€.
Ryhmä 1.
1. 6v o Smooth Criminal RC / Noora (RDT) 2.35,1aly -- 02.44,2aly
2. 9v o Aken Dalmore / (ARO) 2.41,1a - 02.44,4aly xx
3. 5v o Quantum Bond / (Blvd) 2.47,2ly -- 02.44,5aly xx
4. 6v o Oasis v. Dark / (Blvd) 2.48,4aly -- 02.46,2aly
5. 6v o Toy's Värne / (SnRa) 2.49,9a -- 02.46,2aly xx
6. 5v o Alchemist Go / Pertti (Rei) 2.44,8a -- 02.47,2aly xx
Hylätty
5v o Fool's Cookie Crumble / Rachel (Rei) 2.45,4 -- - hml
Ryhmä 2.
1. 5v o North Hemp / (SnRa) 2.39,3a -- 02.42,1aly
2. 5v o Rásmus Swe / elias (RuKo) 2.50,2ly -- 02.42,2aly
3. 4v o Dr. No Bond / (Blvd) 2.57,4ly -- 02.42,4aly
4. 6v o Vincent Go / Henni (RRT) 02.41,0aly -- 02.43,1aly xx
5. 4v o Bollinger Bond / (Blvd) 2.58,7aly -- 02.43,4aly x
6. 9v o Aken Kilkerran / (ARO) 2.41,5a - 02.44,2aly
7. 5v o Narrilaivan Metsänpeikko / (ARO) 2.49,5a - 02.45,3aly
8. 6v o Toy's Mårten / (SnRa) 2.38,9a -- 02.45,3aly
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 mini a-prinssi. p. 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€ - 20v€.[/u]
1. 4v o Dr. No Bond / (Blvd) 2.57,4ly -- 02.38,1aly
2. 4v o Bollinger Bond / (Blvd) 2.58,7aly -- 02.38,2aly x
3. 5v o Rásmus Swe / elias (RuKo) 2.50,2ly -- 02.38,4aly x
4. 6v o Toy's Värne / (SnRa) 2.49,9a -- 02.39,5aly
5. 9v o Aken Dalmore / (ARO) 2.41,1a - 02.40,4aly
6. 6v o Smooth Criminal RC / Noora (RDT) 2.35,1aly -- 02.40,4aly
7. 5v o Quantum Bond / (Blvd) 2.47,2ly -- 02.41,1aly
8. 5v o Alchemist Go / Pertti (Rei) 2.44,8a -- 02.41,1aly
9. 6v o Vincent Go / Henni (RRT) 02.41,0aly -- 02.41,2aly
10. 6v o Oasis v. Dark / (Blvd) 2.48,4aly -- 02.41,3aly
11. 9v o Aken Kilkerran / (ARO) 2.41,5a - 02.41,5aly x
Hylätty
5v o North Hemp / (SnRa) 2.39,3a -- - hml
---
Lähtö 10.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 6 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 60v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€ - 5v€.
Ryhmä 1.
1. 4v o Aken Agmundr / (ARO) 2.23,6 - 02.18,1aly
2. 4v o Luxter Go / mikko (RuKo) 02.23,2aly -- 02.18,2aly
3. 4v o Hevioso RC / Spookiness (RDT) 2.17,6ly -- 02.18,3aly
4. 4v o Jaguar Go / (SnRa) 2.16,6 -- 02.19,1aly
5. 4v t Toy's Duva / (SnRa) 2.20,3a -- 02.19,6aly
6. 4v o Jerome NRL / Tommi (Rei) 2.12,3ly -- 02.20,3aly
7. 4v t Crescendo's Effektiv / Riina (Rei) 2.18,3a -- 02.20,5aly xx
Hylätty
4v o Toy's Svennar / (SnRa) 2.15,7a -- - hpl
3v o Danne BUG / Tinu (BUG) 02.27,3ly x -- - hml
Ryhmä 2.
1. 4v o Kappvändaré / elias (RuKo) 2.17,6ly -- 02.18,2aly x
2. 4v o Cresendon Baldur / Dan (Rei) 2.18,0a -- 02.18,2aly x
3. 4v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 2.12,4 -- 02.18,4aly
4. 4v t Airin Go / Leea (Rei) 2.14,4a -- 02.18,4aly
5. 3v o Bondin Melchior / (Blvd) 2.25,4ly -- 02.18,5aly
6. 4v t Linan Mona / (Blvd) 2.11,5ly -- 02.19,2aly
Hylätty
3v t Petronella BUG / Kaisa (BUG) 2.25,4ly - - hml
4v t Hvitlųgn / (Blvd) 2.14,5ly -- - hml
3v o Sonyan Salmiak / (Blvd) 2.28,4ly -- - k
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 b-ponijunnu. p. 150v€ - 120v€ - 90v€ - 50v€ - 30v€.[/u]
1. 4v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 2.12,4 -- 02.18,2aly
2. 4v o Aken Agmundr / (ARO) 2.23,6 - 02.18,5aly
3. 4v o Kappvändaré / elias (RuKo) 2.17,6ly -- 02.20,4aly
4. 4v o Jerome NRL / Tommi (Rei) 2.12,3ly -- 02.20,4aly x
5. 4v o Luxter Go / mikko (RuKo) 02.23,2aly -- 02.21,1aly x
6. 4v o Cresendon Baldur / Dan (Rei) 2.18,0a -- 02.21,2aly xx
7. 4v t Toy's Duva / (SnRa) 2.20,3a -- 02.21,2aly
8. 4v o Jaguar Go / (SnRa) 2.16,6 -- 02.21,2aly
9. 4v o Hevioso RC / Spookiness (RDT) 2.17,6ly -- 02.21,2aly
10. 4v t Airin Go / Leea (Rei) 2.14,4a -- 02.21,2aly x
11. 3v o Bondin Melchior / (Blvd) 2.25,4ly -- 02.21,5aly
Hylätty
4v t Linan Mona / (Blvd) 2.11,5ly -- - k
---
Lähtö 11.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 6 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 60v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€ - 5v€.
Ryhmä 1.
1. 11v t Bella Ciao / Spookiness (RDT) 1.45,2aly -- 01.50,2aly x
2. 8v t Kleencea Duán / Strife (KLP) 01.57,2ly -- 01.50,3aly
3. 6v t Bellatrix RC / Laura (RDT) 2.04,4aly -- 01.51,3aly
4. 8v t Furigers Løftet / (SnRa) 43,9a -- 01.51,5aly x
5. 7v t Bessie NRL / Iisa (Rei) 1.53,0a -- 01.53,1aly
6. 12v t SB Tove / (SnRa) 42,1a -- 01.53,1aly x
7. 15v t Aken Trilla / saana (ARO) 49,3a - 01.53,3aly x
Hylätty
13v t Aken Embla / puntti (ARO) 47,7a - - hml
5v t Leyan Lina / (Blvd) 1.53,4aly -- - hml
8v t Luna Freja / (Blvd) 2.00,4ly -- - k
Ryhmä 2.
1. 7v t Toscan Ginevra / Matti (Rei) 54,5aly -- 01.52,2aly
2. 9v t Mųrk Glųd / (Blvd) 1.45,1aly -- 01.52,3aly
3. 6v t Karkurannan Elviira / Gregory (Rei) 2.05,7aly -- 01.52,4aly
4. 10v t Wargas Aphrodite II / (SnRa) 43,9a -- 01.52,5aly
5. 8v o Toy´s Myrthe / riina (RuKo) 42,3aly -- 01.53,3aly
6. 11v t Aken Astrid / jere (ARO) 50,5a - 01.53,5aly
7. 16v t Aken Agata / kissi (ARO) 50,1 - 01.53,6aly
8. 6v t Frejan Leya / (Blvd) 1.47,4aly -- 01.54,5aly
9. 8v t Galadriel B / Olga (Rei) 50,1aly -- 01.55,2aly x
10. 6v t Shamandalie SWE / Anna (RDT) 2.08,3aly -- 01.55,3aly
Hylätty
12v t Arcana E.O / (SnRa) 43,8a -- - k
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 b-ponineito. p. 300v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€.
1. 10v t Wargas Aphrodite II / (SnRa) 43,9a -- 01.49,2aly
2. 11v t Bella Ciao / Spookiness (RDT) 1.45,2aly -- 01.49,2aly
3. 8v t Furigers Løftet / (SnRa) 43,9a -- 01.49,3aly
4. 6v t Bellatrix RC / Laura (RDT) 2.04,4aly -- 01.49,3aly
5. 9v t Mųrk Glųd / (Blvd) 1.45,1aly -- 01.50,3aly x
6. 7v t Bessie NRL / Iisa (Rei) 1.53,0a -- 01.50,4aly
7. 8v o Toy´s Myrthe / riina (RuKo) 42,3aly -- 01.50,6aly x
8. 11v t Aken Astrid / jere (ARO) 50,5a - 01.51,2aly
9. 8v t Kleencea Duán / Strife (KLP) 01.57,2ly -- 01.51,4aly
10. 12v t SB Tove / (SnRa) 42,1a -- 01.51,5aly
11. 6v t Karkurannan Elviira / Gregory (Rei) 2.05,7aly -- 01.51,5aly
12. 7v t Toscan Ginevra / Matti (Rei) 54,5aly -- 01.52,4aly
---
Lähtö 12.
Karsinnat, lähtöjärjestykset arvottu, jokaisesta ryhmästä 6 ensimmäistä finaaliin.
Karsintojen voittosummat, p. 60v€ - 40v€ - 20v€ - 10v€ - 5v€.
Ryhmä 1.
1. 12v o Toy's Knut / (SnRa) 46,2a -- 01.55,2aly x
2. 9v o Toy's Trollkarlen / (SnRa) 50,5 -- 01.55,3aly x
3. 13v o Lųvetann / (Blvd) 2.00,0ly -- 01.57,1aly
4. 5v o Raitapaita / Harry (Rei) 2.05,4aly -- 01.57,3aly
5. 9v o Liquorice Grabbe / (Blvd) 1.44,4aly -- 01.57,3aly x
6. 11v o Toscan Guliver / (Blvd) 1.43,3aly -- 01.57,4aly
7. 11v o Toy's Bjorn / (SnRa) 59,0a -- 01.57,5aly x
Ryhmä .
1. 9v o Christoffer / siina (RuKo) 53,8aly -- 01.55,4aly x
2. 10v o Blixten B / Fiona (Rei) 46,2aly -- 01.55,4aly
3. 9v o Aken Mhor / (ARO) 49,9a - 01.57,3aly
4. 10v o Toy's Staffan / (SnRa) 45,2a -- 01.57,4aly x
5. 9v o Esc Karl B / Velmu (Rei) 49,2aly -- 01.57,6aly
6. 8v o Headline / Spookiness (RDT) 1.53,5aly -- 01.58,2aly
7. 6v o Aramis / (Blvd) 2.06,1ly -- 01.58,3aly
8. 10v o Larry B / Pisara (Rei) 45,5a -- 01.58,5aly
Finaali-lähtö - RuskonKevät 2016 b-ponikunkku. p. 300v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - 50v€.[/u][/i]
1. 11v o Toscan Guliver / (Blvd) 1.43,3aly -- 01.50,2aly
2. 9v o Christoffer / siina (RuKo) 53,8aly -- 01.50,3aly
3. 10v o Toy's Staffan / (SnRa) 45,2a -- 01.50,3aly xx
4. 9v o Toy's Trollkarlen / (SnRa) 50,5 -- 01.50,3aly
5. 9v o Esc Karl B / Velmu (Rei) 49,2aly -- 01.50,5aly
6. 9v o Aken Mhor / (ARO) 49,9a - 01.50,5aly
7. 12v o Toy's Knut / (SnRa) 46,2a -- 01.51,2aly
8. 10v o Blixten B / Fiona (Rei) 46,2aly -- 01.52,1aly x
9. 5v o Raitapaita / Harry (Rei) 2.05,4aly -- 01.52,2aly
10. 8v o Headline / Spookiness (RDT) 1.53,5aly -- 01.52,2aly x
11. 9v o Liquorice Grabbe / (Blvd) 1.44,4aly -- 01.53,1aly
Hylätty
13v o Lųvetann / (Blvd) 2.00,0ly -- - hll